Сестри Стоеви спечелиха европейската титла

16:17, 29.04.2018
Чете се за: 00:56 мин.
Други спортове
сестри стоеви спечелиха европейската титла

Стефани Стоева и Габриела Стоева постигнаха огромен успех, спечелвайки титлата на двойки жени на европейското първенство по бадминтон в Уелва (Испания).

Вторите поставени в схемата българки победиха на финала номер 6 Емили Лефел и Ане Тран (Франция) с 21:12, 21:10 за 43 минути.

Стефани Стоева и Габриела Стоева нямаха никакви проблеми в двубоя. В първия гейм те поведоха с 10:5 и 19:11,а във втория взеха аванс от 10:3 и домакинира до края.

Това е пореден голям успех в кариерата на Стефани Стоева и Габриела Стоева. Те спечелиха сребърните медали на европейския шампионат през 2017 година, а освен това имат златно отличие от Европейските игри през 2015 година.

Българките заемат 12-а позиция в световната ранглиста в момента.

"Да чуеш българския химн и да видиш българското знаме най-отгоре пред всички други е едно невероятно изживяване!", написаха бадминтонистките в профила си във Фейсбук.

"Шампиони сме! Дори и думите не могат да покажат как се чувстваме в този момент. Никога не се отказвай от мечтите си, защото имаш ли сърце и страст те ще станат реалност! Искаме да благодарим на нашия треньор Михаил Попов за невероятната му помощ и че никога не ни остави да се откажем, когато ни беше трудно. На невероятното ни семейство, което винаги е до нас независимо от всичко. На клуба ни IMBC92 за невероятната подкрепа, на нашия физиотерапевт за невероятната помощ тази седмица и едно голямо благодаря на всички вас, които ни подкрепяте и вярвате в нас!", заявиха още европейските шампионки.

Още Други спортове

Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени в Римини НА ЖИВО по БНТ 3
23:56, 04.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Българските джудисти спечелиха два медала на Европейската купа за младежи в Риека
21:06, 04.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
България зае второто място в отборната надпревара при девойките на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
Чете се за: 01:50 мин.
Валентина Георгиева спечели сребърен медал на прескок на европейското първенство по спортна гимнастика
18:17, 04.05.2024
Националният отбор на България по ръгби допусна тежко поражение от Молдова
18:04, 04.05.2024
Калояна Налбантова не успя да се класира за полуфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
15:06, 04.05.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Злато за Стилияна Николова на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку, четвърто място за Калейн
14:14, 04.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
И президентът на МОК Томас Бах изяви желание да се потопи във водите на река Сена преди Игрите в Париж
14:05, 04.05.2024
Спортни новини 04.05.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 04.05.2024
България излиза срещу Молдова в опит да се класира за плейофите и изкачване в по-горна дивизия на европейското ръгби
12:02, 04.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Меркел, Макрон и Мей подкрепят ядреното споразумение с Иран
Общо пет медала за България от Световната купа по художествена гимнастика в Баку