Шейн Лонг вкара най-бързия гол във Висшата лига

19:26, 24.04.2019
Чете се за: 00:45 мин.
Европейски футбол
шейн лонг вкара бързия гол висшата лига

Нападателят на Саутхямтптън Шейн Лонг отбеляза най-бързия гол в историята на Висшата лига, но и той не бе достатъчен на "светците", за да спечелят гостуването си на Уотфорд в отложена среща от 31-вия кръг на Висшата лига.

Двубоят завърши 1:1, а ирландецът се разписа 7.69 секунди след началото на мача.

Лонг блокира опит за дълъг пас на бранителя на "стършелите" Крейг Каткарт, след което с техничен удар прехвърли вратаря на домакините Бен Фостър.

Досегашният рекорд за най-бърз гол се държеше от бившия бранител на Тотнъм Ледли Кинг, който на 9 декември 2000 година се разписа след 9.82 секунди игра при равенството на "шпорите" 3:3 с Брадфорд.

Гостите бяха много близо до трите точки, но гол в последната минута на редовното време на Андре Грей донесе точката на Уотфорд, с която те излязоха на седмо място в класирането с 50. Саутхямптън е 16-и с 37.

В другия мач от вторник вечер полуфиналистът в Шампионската лига Тотнъм постигна труден успех над борещия се за оцеляване Брайтън с 1:0.

Кристиан Ериксен вкара единственото попадение за домакините в 88-мата минута с далечен удар с левия крак.

С успеха "шпорите" се утвърдиха на третото място в класирането със 70 точки от 35 срещи, три повече от четвъртия Челси и на четири пред петия Арсенал, който тази вечер гостува на Уулвърхямптън.

Брайтън е на 17-о място с 34 точки, само на три над зоната на изпадащите.

Още Европейски футбол

УЕФА глоби ЦСКА София с 450 хиляди евро
08:42, 18.05.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Саутхемптън се изправя срещу Лийдс във финалния плейоф за влизане във Висшата лига
Чете се за: 00:52 мин.
Арне Слот: Мога да потвърдя, че ще бъда мениджър на Ливърпул през следващия сезон
17:34, 17.05.2024
Един Терзич: Марко Ройс ще бъде в стартовите 11 в събота и ще води отбора като капитан
17:18, 17.05.2024
Чете се за: 02:45 мин.