Шотландия обърна Норвегия с два късни гола и гледа смело към класиране за Евро 2024

шотландия обърна норвегия два късни гола гледа смело класиране евро 2024
22:14, 17.06.2023
Чете се за: 02:32 мин.

Шотландия постигна късен обрат от 0:1 до 2:1 при гостуването си срещу Норвегия в двубой от квалификационна група А за европейското първенство по футбол догодина.

Домакините, в чийто състав личаха имената на Ерлинг Холанд и Мартин Йодегор, имаха преимущество през целия двубой.

В 60-ата минута Райън Портеъс извърши нарушение в наказателното поле на "гайдарите" срещу Холанд и той лесно превърна в гол отсъдената дузпа, реализирайки 54-ото си попадение през 2023 година в първия си мач за националния отбор на своята родина след миналия септември.

Шест минути преди края на редовното време голмайсторът на Манчестър Сити беше заменен, а Линдън Дайкс изравни в 87-ата минута след група грешка в отбраната на Норвегия, която го остави на стрелкова позиция в наказателното поле.

Само 120 секунди след това Джон Макгин подаде за Дайкс и той продължи към Кени Маклийн, който прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата на домакините.

След този успех Шотландия се намира на първо място в група А с пълен актив от 9 точки, докато норвежците са на трета позиция със само една точка.

В среща от квалификационна група F за Евро 2024 Естония завърши наравно 1:1 с домакина Азербайджан. Рауно Сапинен даде аванс за гостите в 27-ата минута, но Антон Кривоцюк изравни в 23 минути преди изтичане на редовното време.

В състава на Естония резерва беше нападателят на Локомотив Пловдив - Ерик Сорга.

Естонският състав е на четвърто място в класирането след първата си спечелена точка, а Азербайджан заема пета позиция, също с една спечелена точка до момента.