ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Шпионският скандал във Великобритания: Какво ще реши съдът?

Чете се за: 01:55 мин.
По света
Снимка: БГНЕС
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

В Централния наказателен съд в Лондон съдебното жури не успя да постигне единодушно решение за вината на трима от петимата българи, обвинени в шпионаж в полза на Русия. Двама от тях се признаха за виновни в началото на процеса.

Днес, обвиняемите Катрин Иванова, Ваня Габерова и Тихомир Иванчев, които продължават да отричат обвиненията в шпионаж, въпреки представените от прокуратурата доказателства за участието им в шест ключови операции в полза на Москва, не чуха дали са признати за виновни или са невинни. Въпреки очакванията да разберем какво са отсъдили, 12-те съдебни заседатели ще продължат да заседават до постигане на окончателно решение за вината на тримата обвиняеми, които не признават участие в шпионската дейност, след което съдията ще постанови присъдите.

Другите двама обвиняеми - Орлин Русев и Бисер Джамбазов - вече признаха вината си пред лондонския съд. Според юристи, признанието им пред прокурор Алисън Морган Кей може да е знак за сделка с прокуратурата за намаляване на наказанието. Прокуратурата разкри, че групата е извършвала наблюдение на обекти и лица, използвала е фалшиви самоличности и модерни технологии за събиране на информация, за което е получавала сериозно възнаграждение. Според обвинението, групата е била ръководена от Русев, който е получавал инструкции от австриеца Ян Марсалек, определен като "руски агент".

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?