17:51, 24.01.2020
Чете се за: 00:56 мин.
Кънки
щафетата полуфинал 3000 шорттрек дебрецен

Женската щафета на България се класира за полуфиналите на 3000 метра на европейското първенство по шорттрек в унгарския град Дебрецен.

Анна Якимова, Катрин Маноилова, Лилия Джустрова и Зорница Пенчева завършиха на второ място в трета серия с време 4:30.287 минути.

Българките направиха страхотно бягане и заслужено намериха място сред осемте най-силни щафети в Европа.

Победител в серията стана отборът на Италия, воден от голямата си звезда Ариана Фонтана, с 4:21.950 минути.

На трето място е Хърватия с 4:35.820 минути, а Полша остана последна с жълт картон след падане на една от състезателките.

На полуфиналите утре България е в първа серия заедно с Италия, Русия и Германия.

В индивидуалните стартове Катрин Маноилова, Зорница Пенчева и Димитър Георгиев не успяха да преминат сериите и утре ще участват в ранкинг сериите за определяне на място в крайното класиране.

На четвъртфиналите на 1500 метра Пенчева завърши четвърта във втора серия с 2:40.326 минути, а Маноилова - пета в седма серия с 2:41.784 минути.

В спринта на 500 метра Зорница Пенчева е последна в пета серия с 46.403 секунди, а Катрин Маноилова завърши четвърта в седма серия с 46.777 секунди.

В сериите на 1000 метра Пенчева се класира трета в седма серия с 1:40.230 минута, а Маноилова - трета в осма серия с 1:44.720 минута.

Първите две от всяка серия и четирите най-добри трети продължават на четвъртфиналите.

При мъжете Димитър Георгиев се нареди четвърти в четвърта серия с време 2:33.766 минути на четвъртфиналите на 1500 метра, на 500 метра остана пети в пета серия с 45.486 секунди, а на 1000 метра завърши четвърти в пета серия с 1:32.948 минута.

Още Кънки

Целунат от Съдбата
08:40, 08.04.2024
Чете се за: 08:15 мин.
Медисън Чок и Евън Бейтс защитиха титлата си при танцовите двойки на световното първенство по фигурно пързаляне
08:24, 24.03.2024
Киара Христова в предаването "Аз съм"
11:27, 23.03.2024
Чете се за: 02:42 мин.
Александър Златков завърши на 37-о място в кратката програма на световното първенство по фигурно пързаляне
23:32, 21.03.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Александра Фейгин остана на 26-о място на световното първенство по фигурно пързаляне в Монреал
08:07, 21.03.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Канадците Деана Стелато-Дудек и Максим Дешам са лидери след кратката програма при спортните двойки на световното по фигурно пързаляне
23:10, 20.03.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Александра Фейгин и Александър Златков са единствените двама български представители на световното по фигурно пързаляне
23:20, 18.03.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Иван Дончев завърши на 36-о място на 1000 метра на световното първенство по шорттрек
17:11, 17.03.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Иван Дончев се нареди на 38-о място в спринта на 500 метра на световното първенство по шорттрек в Ротердам
19:45, 16.03.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Иван Дончев се класира на 33-о място на 1000 метра на световното първенство по шорттрек в Ротердам
22:19, 15.03.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Александра Фейгин спечели сребърен медал на турнир по фигурно пързаляне в Осло
07:47, 11.03.2024
Александра Фейгин заема втора позиция след кратката програма на турнир в Норвегия
23:49, 09.03.2024
Чете се за: 01:00 мин.