Щутгарт победи Дармщад и поведе в Бундеслигата

щутгарт победи дармщад поведе бундеслигата
08:09, 23.09.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Щутгарт излезе начело в класирането на Бундеслигата поне за около 24 часа. В откриващия мач от петия кръг на германското първенство швабите надиграха с 3:1 новака Дармщад и записаха четвъртия си успех през сезона.

Двубоят започна по-добре за гостите от Дармщад, които откриха резултата в 17-ата минута след автогол на Дан-Аксел Загаду. Бившият играч на Борусия Дортмунд прати топката в собствената си врата след центриране на Тим Скарке.

Отговорът на домакините обаче бе мигновен и в 22-рата минута Серу Гираси комбинира с Енцо Мило, който изравни за 1:1.

Самият Гираси бе точен в 32-рата минута, когато се разписа с мощен удар. Така националът на Гвинея реализира деветия си гол от последните си девет точни удара в Бундеслигата.

Крайното 3:1 отново бе оформено от "играча на мача" Гираси, който вкара в добавеното време на второто полувреме. По този начин той стана вторият играч в историята на Бундеслигата, който вкарва 10 гола в първите пет мача от сезона след Роберт Левандовски.