Швьонтек продължава с победите на Ролан Гарос

09:49, 04.06.2021
Чете се за: 01:07 мин.
швьонтек продължава победите ролан гарос

Световната №8 Ига Швьонтек записа девета поредна победа на Откритото първенство на Франция, като по този начин се класира за третия кръг на тазгодишното издание на надпреварата.

Шампионката от миналата година нямаше проблеми срещу Ребека Петершон от Швеция, надигравайки я с 6:1, 6:1 за само 61 минути игра.

По този начин младата полякиня продължава с пълна сила преследването на втора поредна титла от Ролан Гарос.

В следващия кръг Швьонтек я очаква мач срещу 30-та поставена Анет Контавейт. Естонката също загуби само два гейма в мача си срещу Кристина Младенович, печелейки с 6:2, 6:0.

Напред продължава и миналогодишната финалистка София Кенин, която отстрани в изцяло американски сблъсък Хейли Баптист след 7:5, 6:3. В третия кръг световната №4 я очаква нов мач срещу сънародничка - №26 в схемата Джесика Пегула.

Министър Кацаров назначи ново ръководство на болница „Лозенец"
Илияна Йотова е патрон на 10-ия Международен франкофонски фестивал "Солей"