Силен старт за грациите ни на "София къп"

18:41, 12.04.2019
Чете се за: 01:33 мин.
Художествена гимнастика
силен старт грациите софия къп

Българките започнаха силно участието си на Световната купа по художествена гимнастика в "Арена Армеец" в София.

Ансамбълът на България поведе в класирането за многобоя след изпълненията с пет топки.

Възпитаничките на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс изиграха страхотно композицията си и получиха оценка от 24.950 точки (16.100 за трудност и 8.850 за изпълнение).

Публиката подкрепяше бурно гимнастичките, а българките поведоха в класирането за многобоя и се класираха за финала на пет топки.

Изпълненията на три обръча и два чифта бухалки са утре.

На второ място е ансамбълът на Италия с 24.300, на трета позиция е Япония с 23.750 точки.

Отборът на Русия, който участва с ансамбъла от Санкт Петербург, допусна грешки и е шести до момента с 21.800 точки.

В състезанието участваха 15 ансамбъла.

В надпреварата при жените Невяна Владинова заема четвърто място, а Катрин Тасева е пета във временното класиране за многобоя след изиграване на съчетанията с обръч и топка от първия ден на Световната купа в София.

Владинова започна с топка и допусна неточности, но получи много добра оценка 20.350 точки. На обръч тя показа ново трико, също игра добре и беше оценена с 20.150 точки. Така грацията събра сбор от 40.500 точки.

Катрин Тасева е пета до момента с 40.450 точки. Тя игра в първия поток, изпълни много добре съчетанието си с обръч и получи оценка от 20.650 точки, а на топка беше оценена с 19.800 точки.

Невяна Владинова и Катрин Тасева се класират за финалите на обръч и топка, които са в неделя.

Лидерка до момента е рускинята Александра Солдатова с 42.250 точки (20.450 на обръч и 21.800 на топка), следвана от сънародничката си Екатерина Селезньова с 40.650 (21.300 на обръч и 19.350 на топка).

Временното трето място заема Линой Ашрам от Израел с 40.550 точки (21.100 на обръч и 19.450 на топка). От щаба на Израел подадоха контестация за оценката на Ашрам на обръч, но тя не беше уважена.

В състезанието при жените участват 66 гимнастички.

По програма Световната купа продължава в събота с изпълненията на бухалки и лента при жените. Невяна Владинова ще играе с първия поток, който започва от 10.30 часа, а Катрин Тасева е във втория от 12.35 часа.

Ансамблите ще играят с обръчи и бухалки, а българките са в първия поток от 17.20 часа с трети стартов номер.

Още Художествена гимнастика

Алекса Рашева със сребро и Александра Шалуева с бронз в многобоя при девойките на турнир по художествена гимнастика във Варшава
19:48, 28.04.2024
Боряна Калейн завърши с два бронзови медала на Световната купа в Ташкент
14:34, 28.04.2024
Боряна Калейн грабна бронз във финала на обръч на Световната купа в Ташкент
11:28, 28.04.2024
Българките Алина Коломиец и Жана Пенчева със сребро и бронз в многобоя на международния турнир за Приз "Жулиета Шишманова"
15:44, 27.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Боряна Калейн спечели бронз в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент
15:07, 27.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Рая Сръндева в предаването "Аз съм"
13:00, 27.04.2024
Боряна Калейн е втора във временното класиране за многобоя на Световната купа в Ташкент
11:03, 26.04.2024 (обновена)
Тайрийз Макси взе приза за Най-прогресиращ играч в НБА за сезона
14:11, 24.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Ансамбълът на България зае четвърто място на финала с три ленти и две топки на световната купа в Баку
16:28, 21.04.2024
Елвира Краснобаева спечели сребърен медал на финала на лента в Баку
15:22, 21.04.2024
Ева Брезалиева спечели сребърен и бронзов медал на финалите на топка и на обръч на Световната купа по художествена гимнастика в Баку
12:55, 21.04.2024
Ансамбълът на България остана на крачка от почетната стълбичка в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Баку
20:21, 20.04.2024