17:20, 15.03.2019
Чете се за: 02:09 мин.
Лига Европа
славия прага изхвърли севилия арсенал изпълни задачата

Привържениците на Славия Прага ще помнят дълго датата 14 март, след като на нея любимият им клуб успя да отстрани 5-кратния първенец в Лига Европа Севиля и да се класира за четвъртфинал във втория по сила футболен турнир на Стария континент.

Чехите спечелиха реванша с 4:3 след продължение, а в герой се превърна котдивоарецът Ибрахим Траоре отбелязал победния гол в 119-ата минута на мача.

Редовното време завърши при резултат 2:2, при който бе приключил и мачът в Испания преди седмица.

Мишел Нгадеу-Нгаджуй даде преднина на Славия в 15-ата минута на срещата, но секунди преди почивката Уисам Бен-Йедер възстанови равенството от дузпа.

Дузпа имаше и за домакините в 47-мата минута, когато Томаш Сучек вкара за 2:1, но само седем минути след това Мунир ел Хаддади изравни за 2:2, при който резултат завършиха и редовните 90 минути.

Севиля нанесе трети удар в 98-мата минута, когато Фран Васкес вкара за 3:2 в полза на андалусийците и направи задачата на Славия много трудна, тъй като домакините се нуждаеха вече от два гола, за да се класират.

Мик ван Бурен върна едното от тях четири минути по-късно, за да се стигне до 119-ата минута, в която продължително разбъркване пред вратата на гостите доведе до удар на Траоре, донесъл победата на Славия с 4:3.

За четвъртфиналите на турнира се класира и английският гранд Арсенал. "Артилеристите" спечелиха с 3:0 у дома срещу френския Рен и така се наложиха с общ резултат 4:3.

Домакините ликвидираха двата си гола пасив от първата среща още до 15-ата минута с голове на Пиер-Емерик Обамеянг и Ейнсли Мейтланд-Найлс. Третият гол в срещата падна в 72-рата минута, когато Обамеянг вкара на празна врата след прецизно подаване на резервата Хенрик Мхитарян.

До края Рен потърси активно гол, който да прати срещата в продължение, но до такъв не се стигна. Обамеянг пък можеше да оформи хеттрик, но пропусна от броени метри след подаване на Аарън Рамзи,

С продължение към четвъртфиналите продължи и португалският Бенфика, който се наложи с 3:0 над Динамо Загреб на "Ещадио да Луж".

С гол на Жонас редовното време на срещата приключи при 1:0, както завърши и двубоят на "Максимир" преди седмица, което наложи изиграването на допълнителни 30 минути. В тях Бенфика имаше много голямо предимство и логично стигна до нови две попадения.

Феро изведе португалците напред в общи резултат в 94-тата минута, а в 105-ата Алекс Грималдо оформи крайния резултат. Малко преди третия гол на Бенфика гостите от хърватската столица останаха с 10 души на терена, след като главният съдия Денис Айтекин вдигна два жълти картона в рамките на секунди на словенския национал Петър Стоянович.

Германският Айнтрахт Франфурт също продължава сред най-добрите 8 в турнира след победа с 1:0 над Интер в реванша на "Джузепе Меаца".

Първият мач в Германия преди седмица завърши 0:0, но в реванша гостите започнаха много силно с идеята да решат всичко срещата още в самото и начало.

Себастиан Халер уцели греда за гостите още в четвъртата минута, но две по-късно Лука Йович не пропусна, останал очи в очи със Самир Ханданович. Йович се възползва от груба грешка на Стефан де Врай при спирането на топката, изпревари го и с прехвърлящ удар вкара за 1:0 в полза на Айнтрахт.

До края домакините от Интер се нуждаеха от два гола, но безидейната им игра в атака не доведе до нищо по-опасно пред вратата на гостите.

В последния мач от този етап Виляреал постигна втора победа над руския Зенит, надигравайки го този път с 2:1 у дома.

Херард Морено и Карло Бака бяха точни за "жълтата подводница" в двете полувремена, а за гостите в края на двубоя почетен гол реализира Бранислав Иванович.

Жребият за четвъртфиналите, в който ще се включат още отборите на Челси, Валенсия и Наполи, е по-късно днес.

Още Лига Европа

Олимпик Марсилия и Аталанта не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си в полуфиналите на Лига Европа
08:28, 02.05.2024
Шаби Алонсо: Имаме голяма мотивация за Лига Европа, ще бъде интересно срещу Рома
Чете се за: 01:32 мин.
Джан Пиеро Гасперини: Вложихме всичко в тези два мача с Ливърпул и сега сме много щастливи
Майк Помпео заяви готовност преговорите със Северна Корея да продължат
Жиру с хеттрик срещу Динамо при разгром на Челси, Валенсия се измъкна в последната минута