Славия разгроми Янтра (Габрово) при завръщането на Георги Петков

славия победи хебър първата контрола зимната подготовка
17:11, 26.03.2022

Отборът на Славия победи с 3:0 тима на Янтра (Габрово) в контролна среща, играна на стадион "Александър Шаламанов" в столицата.

"Белите" откриха резултата в 41-ата минута чрез Тони Тасев, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Преслав Петров срещу нахлулия в наказателното поле на габровци Ерол Дост.

Две минути по-късно отново Тасев попадна в прегръдките на своите съотборници, след като бе изведен зад отбраната на Янтра, нахлу в наказателното поле и прати топката покрай стража Петър Иванов в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

Крайният резултата в срещата оформи резервата Димитър Стоянов в 88-ата минута с плътен диагонален изстрел в пеналтерията на гостите от Габрово.

Основният акцент в срещата бе завръщането на стража Георги Петков на резервната скамейка на столичани след инцидента с Жорди Кайседо, който претърпя в края на февруари.