Славия спечели столичното дерби с Локомотив София след обрат

Владимир Николов отбеляза попаденията за "белите"

Славия
Снимка: Startphoto.bg
14:35, 09.03.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Славия победи с 2:1 като гост Локомотив София в двубой от 24-ия кръг в Първа лига. "Белите" изоставаха с 0:1 на почивката, но достигнаха до обрат след две попадения на Владимир Николов.

Домакините изненадващо поведоха в резултата с първия си удар към вратата, пазена от Светослав Вуцов. В 24-ата минута Селсо Рапосо преодоля Тони Тасев и пусна за Антони Иванов, който от наказателното поле с плътен удар откри головата сметка в двубоя.

Две минути след почивката "белите" възстановиха равенството. Тони Тасев центрира от ъглов удар и Владимир Николов с глава се разписа във вратата на Локомотив.

В 63-ата минута Тасев напредна отляво и центрира в наказателното поле. Топката достигна до Ертан Томбак, но Любенов отби шута му. Кълбото попадна на крака на Владимир Николов, който реализира втория си гол в двубоя.

Домакините не успяха да наложат натиск в последните минути и "белите" спокойно достигнаха до успеха след две поредни равенства. Локомотив София няма успех пред собствена публика в осем последователни срещи.

Славия остава на 10-ата позиция в класирането с актив от 29 пункта. Възпитаниците на Златомир Загорчич се намират точно над "железничарите", които имат 4 точки по-малко.

Фрида Карлсон спечели първото състезание в историята на 50 км класически стил за жени от Световната купа по ски бягане
Васил Терзиев настоява за запазването на три сгради, част от културното наследство на София