Славия записа изразителна победа над Балкан Ботевград в първия си приятелски мач по време на зимната подготовка

На 17 януари "белите" заминават на лагер в турския курорт Анталия.

славия записа изразителна победа балкан ботевград първия приятелски мач време зимната подготовка
Снимка: startphoto.bg
16:30, 15.01.2024
Чете се за: 02:22 мин.

Славия победи с категоричното 6:1 като домакин на Балкан (Ботевград) в първия си приятелски мач по време на зимната подготовка.

“Белите” поведоха в резултата още в седмата минута. Сибири Кейта проби по лявото крило и центрира, топката достигна до Денислав Александров, който отблизо лесно се разписа във вратата на гостите.

Пет минути след това каращият пробен период Николай Христов направи 2:0 след асистенция на Иван Минчев.

След точно 20 минути игра Александров центрира в наказателното поле на Балкан, където Виктор Генев също вкара в мрежата на отбора от трета дивизия.

За първи път за Славия игра Куентин Зеедорф, както и Арнел Кодрич и Лука Рабакидзе. Босненският защитник и грузинският халф са на проби в отбора.

В 64-ата минута Дейвид Йорданов реализира почетен гол за Балкан, а близо четвърт час по-късно Ерол Дост с шут от границата на наказателното поле върна аванса от три гола в полза на славистите.

Десет минути преди края на срещата Тони Тасев центрира за Мартин Сораков, който направи 5:1. В последните секунди на двубоя Дост асистира за Тасев и той от непосредствена близост се разписа за крайното 6:1.

"Доволен съм от първото полувреме повече, отколкото от второто. Успяхме да вкараме шест гола и това много ме радва. От футболистите на проби Николай Христов ще остане с отбора, останалите - не", заяви наставникът Златомир Загорчич.

На 17 януари столичани заминават на лагер в турския курорт Анталия, където ще остане до 9 февруари.