Днес в аулата на Ректората започва официално новата учебна година в Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Началото ще бъде дадено с тържествена церемония, на която ще говори ректорът проф. Георги Вълчев.
Преди началото ръководството и академичният съвет ще поднесат цветя на паметниците на дарителите Евлоги и Христо Георгиеви – хората, без които университетът нямаше да съществува.

На събитието ще присъстват председателят на парламента Наталия Киселова и министърът на образованието Красимир Вълчев.
Бюджет с 5,7% дефицит за 2026 г. представи финансовият министър Гълъб Донев
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Масло почти без мляко: Глобиха две български фирми, които са го предлагали на пазара