Спартак Плевен се наложи над Черно море Тича в шампионатен мач

БК Спартак Плевен
Снимка: Startphoto.bg
21:40, 06.01.2024
Чете се за: 02:05 мин.

Спартак Плевен постигна труден успех над Черно море Тича с 89:85 (26:25, 26:15, 15:26, 22:19) като домакин в среща от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ). За плевенчани победата бе десета, а след три поредни успеха варненци допуснаха общо девета загуба от началото на сезона.

Домакините изиграха по-добро първо полувреме и на почивката имаха аванс от 52:40. Плевенчани вдигнаха разликата до 14 точки в третата част, но баскетболистите на Черно море Тича скъсиха дистанцията и в след 30 минути игра авансът на Спартак бе само 1 точка – 67:66. Варненци поведоха за кратко, но домакините пак дръпнаха с над 5 точки преди Черно море Тича да поведе с 83:82 след тройка на Тач Ънру при оставащи 65 секунди от срещата. Родни Първис отговори с 2 точки на сметката на тима от Плевен за 84:83 и домакините успяха да удържат водачеството до края.

Брайънт Томас се отличи с 20 точки и 9 борби за Спартак Плевен, Николай Стоянов се отчете с 18 точки, Родни Първис – с 16 точки, 5 борби и 7 асистенции, а Константин Тошков завърши с 12 точки и 3 асистенции.

За Черно море Тича Аверил Ъгба оформи „дабъл-дабъл“ от 28 точки и 17 борби, а Тач Ънру се включи с 18 точки, 6 борби и 4 асистенции.

В следващия кръг от НБЛ Спартак Плевен приема Балкан на 13 януари, а на следващия ден Черно море Тича ще посрещне ЦСКА.

Лил разгроми с 12:0 шестодивизионен тим за Купата на Франция