Спорна и изпусната дузпа решиха лондонското дерби

16:26, 02.03.2019
Европейски футбол
спорна изпусната дузпа решиха лондонското дерби

Тотнъм и Арсенал завършиха 1:1 на "Уембли" в лондонското дерби от 29-ия кръг на английското футболно първенство.

Домакините прекъснаха серия от две поредни загуби във Висшата лига и с първото си равенство за сезона събраха 61 точки, с което останаха на третото място.

Арсенал пък не успя да запише четвърти последователен успех и с 57 точки е четвърти.

След равностойно начало гостите поведоха в 15-ата минута. Давинсон Санчес сгреши в средата на терена при една изчистена топка от наказателното поле на Арсенал, Александър Лаказет овладя и веднага изведе Аарън Рамзи в чиста позиция, уелсецът напредна, навлезе в пеналта, финтира вратаря Юго Йорис и прати топката в мрежата.

До почивката Тотнъм натискаше, но рядко успяваше да преодолее защитата на съперника. Гол на Хари Кейн беше отменен правилно заради засада в средата на полувремето, а в 43-ата минута Бернд Лено направи изключително двойно спасяване след последователни удари на Кристиан Ериксен и на Муса Сисоко от наказателното поле, за да запази аванса на тима си.

Арсенал продължи да действа по-прибрано и през второто полувреме, но в 53-ата минута пропусна отличен шанс да удвои аванса си. Начо Монреал нахлу в ляво в наказателното поле и центрира по тревата към непокрития Лаказет, който засече от 8-9 метра по диагонала, но не успя да намери целта.

Тотнъм все пак изравни в 74-ата минута, мака и след много спорна дузпа. При подаване на Кристиан Ериксен от фаул в наказателното поле Шкордан Мустафи изблъска в гръб Хари Кейн, който обаче беше в явна засада при центрирането към него. Главният рефер Антъни Тейлър не получи сигнал от асистента си и посочи бялата точка, а Кейн беше точен за 1:1.

В последната минута Арсенал пропиля златен шанс да спечели. Резервата Пиер-Емерик Обамеянг падна лесно в наказателното поле след съприкосновение с Давинсон Санчес и Антъни Тейлър отсъди дузпа.

Обамеянг стреля лошо от бялата точка и Йорис успя да избие, а след това Ян Вертонген блокира удара на габонския нападател пред голлинията при опита му за добавка.

В петата минута на добавеното време Лукас Торейра от Арсенал получи директен червен картон след брутално влизане в краката на Дани Роуз.

Още Европейски футбол

Челси нанесе трета пореда загуба на Тотнъм във Висшата лига
08:34, 03.05.2024
Цървена звезда е шампион на Сърбия по футбол за 35-ти път в историята си
00:06, 03.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Олимпик Марсилия и Аталанта не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си в полуфиналите на Лига Европа
23:58, 02.05.2024