Швейцарецът се сбогува с публиката, като отвори кенче бира и вдигна наздравица.
Стан Вавринка отпадна в третия кръг на Откритото първенство на Австралия. Ветеранът изигра последния си мач в турнира при загубата от Тейлър Фриц с 6:7(5), 6:2, 4:6, 4:6.
Швейцарецът се съпротивляваше в първите два сета, но след това свали темпото и Фриц взе победата.
Вавринка си взе сбогом с публиката след загубата, след което грабна две бири от хладилник край корта, отвори ги и удари кенчетата с директора на турнира, след което поздрави публиката.
„Наздраве на всички! И много ви благодаря“, каза 40-годишният Вавринка.
A lifetime of Melbourne memories.
— #AusOpen (@AustralianOpen) January 24, 2026
Cheers, @stanwawrinka @wwos • @espn • @tntsports • @wowowtennis • #AO26 pic.twitter.com/VdjFWTR5k3
Вавринка спечели първата от трите си титли от Големия шлем в Австралия през 2014 г.
Бившата шампионка от Уимбълдън Маркета Вондроушова получи четиригодишно наказание
Прокуратурата във Варна разследва пет досъдебни производства по казуса "Баба Алино"
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия