Стеф Къри отново вкара 40 точки и помогна на Голдън Стейт за втори пореден успех в НБА

10:22, 12.11.2022
Чете се за: 02:52 мин.
стеф къри отново вкара точки помогна голдън стейт втори пореден успех нба

Звездата на Голдън Стейд Уориърс Стеф Къри изигра още един много силен двубой реализирайки 40 точки при успеха на неговия тим със 106:101 като домакин на Кливланд Кавалиърс в среща от редовния сезон на НБА.

За "воините" това бе втори пореден успех, след като преди това момчетата на Стив Кър бяха в серия от пет последователни поражения.

Срещата в Сан Франциско вървеше равностойно, но въпреки това гостите от Кливланд изглеждаха като отбора, който е по-близко до успеха, тъй като в средата на третата четвърт имаха аванс от 11 точки при 66:55, а освен това водиха и през по-голямата част от последната четвъртина на срещата.

Домакините от Голдън Стейт обаче измъкнаха победата в заключителните минути на двубоя, като безспорно героя на вечерта беше Стеф Къри с неговите 40 точки, към които прибави 4 борби и 5 асистенции. Андрю Уигинс стана втория най-резултатен за Уориърс с 20 пункта, а Джордан Пуул добави 18.

За гостите от Кливланд Доновал Мичъл завърши с "дабъл-дабъл" - 29 точки и 10 борби, а същото стори и Евън Мобли, който пък приключи с 20 точки и 12 борби в актива си. Въпреки това "кавалерите" не успяха да избегнат трета поредна загуба, след като преди това не познаваха вкуса на поражението в цели осем мача.

В класирането Голдън Стейт са на 12-то място в Западната конференция с баланс 5-7, докато Кливланд са 3-ти на Изток с 8 победи и 4 поражения.