Стефанос Циципас и Феликс Оже-Алиасим започнаха Ролан Гарос с трисетови победи

Гръкът се справи с Мартон Фучович със 7:6(7), 6:4, 6:1, а канадецът отстрани Йошихито Нишоиока с 6:2, 6:4, 6:4.

стефанос циципас феликс оже алиасим започнаха ролан гарос трисетови победи
Снимка: X / @AllAboutHQ
17:27, 27.05.2024
Чете се за: 02:17 мин.

Първата ракета на Гърция в мъжкия тенис Стефанос Циципас започна с победа на Ролан Гарос.

Финалистът в турнира от 2021 година се наложи със 7:6(7), 6:4, 6:1 над унгареца Мартон Фучович в среща от първия кръг на основната схема. Мачът продължи 2 часа и 22 минути.

Най-интересен беше първият сет на мача, в който гръкът и Фучович вървяха рамо до рамо. В него пробиви нямаше, но в тайбрека се случиха няколко обрата.

Първо унгарецът поведе с 3:0 точки, след което Циципас стигна до два сетбола при 6:4. Фучович отрази двете възможности и на свой ред стигна до точка за спечелване на сета, при това на свой сервис. Той обаче изпрати удар от форхенд в мрежата, което изравни резултата за 7:7. Тук вече световният номер 9 не допусна колебания и успя да затвори първата част с 9:7 точки.

Гръкът поведе с пробив още в първия гейм на втория сет. Фучович успя да изравни при 3:3, но Циципас пак взе предимство и затвори и втория сет с 6:4.

След това унгарецът свали гарда и до края на мача повече проблеми за поставения под номер 9 в схемата нямаше.

Във втория кръг Циципас ще срещне германеца Даниел Алтмайер.

Напред в турнира продължава и номер 21 в схемата канадецът Феликс Оже-Алиасим.

Той отстрани японеца Йошихито Нишиока след 6:2, 6:4, 6:4. Мачът беше прекъсван на няколко пъти заради дъжд.

Ученици тръгнаха на поход по пътя на Ботевата чета (СНИМКИ)