Стилиян Гроздев спечели олимпийската квалификация в Малта

15:45, 29.02.2020
Чете се за: 00:35 мин.
Още

България стартира със златен медал на започналия днес в Малта олимпийски квалификационен турнир по вдигане на тежести.

В кат. 61 кг Стилян Гроздев грабна титлата с двубой 287 кг, наред с това спечели победи и в двете движения. В новата си категория българинът започна с успех на 127 кг, след това не можа да изхвърли 132, но в третия опит се поправи. В изтласкването Стилян премина без проблеми през 150 кг и 155 кг, накрая не успя на 158 кг.

Втори, на 8 кг след Гроздев, остана германецът Симон-Йозеф Брандхубер, а бронзът бе за неговия сънародник Йон Луке Мой с 275 кг.

„Радвам се, че експериментът с преминаването на Стилян в по-ниска категория се оказва успешен. Той свали цели 6 кг за да се състезава сега в кат. 61 кг. Преценихме, че това ще е по-добре за него, след като най-големия си успех досега записа с тегло 62 кг, когато стана европейски вицешампион в Букурещ.

С резултата си от Малта Стилян вероятно ще е в зоната на медалите на предстоящото през април европейско първенство за мъже в Москва,“ заяви старши треньорът на националните щангисти Иван Иванов.

Още Още

Спортни новини 1.05.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 01.05.2024
Кметът на Париж ще убеди парижани, че е безопасно да се къпят във водите на река Сена
19:52, 30.04.2024
Българските състезателки проведоха подиум тренировка преди европейското по спортна гимнастика за жени и девойки
19:18, 30.04.2024
Представители на рекорден брой държави ще участват на Свеотовната купа по модерен петобой в София
18:58, 30.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
20:50, 29.04.2024
Величка Христева: Напълно реално е Йоана Илиева да спечели медал в Париж (ВИДЕО)
19:31, 29.04.2024
Ивайло Воденов: Йоана размазва противниците си (ВИДЕО)
19:16, 29.04.2024