ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Стоян Добрев, Радослав Великов и Симеон Щерев споделиха възгледите си за развитието на българската борба

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 03:57 мин.
Спорт

Добрев коментира възможността да рабори с натурализираните борци Семен Новиков и Магомед Рамазанов.

стоян добрев радослав великов симеон щерев споделиха възгледите развитието българската борба
Снимка: Startphoto.bg
Слушай новината

Селекционерът на мъжкия национален отбор по борба при класиците Стоян Добрев поясни, че възнамерява да разчита на услугите на олимпийските шампиони от Игрите в Париж Семен Новиков и Магомед Рамазанов.

На пресконференция бяха представени тримата нови национални треньори. Стоян Добрев застава начало на тима в класическия стил. Радослав Великов ще води свободняците, а Симеон Щерев ще подготвя женския отбор.

"Никой не е казал, че няма да викаме Семен Новиков и Магомед Рамазанов в националния отбор. Излязоха спекулации, че България се отказва от олимпийските си шампиони. Няма такова нещо. Те са българи за мен, след като имат български паспорти. Аз като отговорен човек и приел това предизвикателство съм длъжен да поканя абсолютно всички борци, които са представяли България досега - и родените тук, и не само. Ще проведа индивидуални разговори с всеки един от тях - да видя мнението им, изискванията им, какво ги тормози, какво искат. Аз съм дошъл, за да надграждам тяхното ниво, да правя шампиони. Аз съм правил шампиони и знам как става тази работа", заяви Добрев.

Наставникът посочи и част от екипа, с който ще работи.

“Наясно съм с хората, с които ще работя. Кадетите ще ги поеме Бисер Георгиев - той е работил с мъжете, има много опит и знания. В Левски има седем шампиони - там нещата вървят в правилната посока. В ЦСКА също има много добри млади момчета. Кадетите са добре. Проблемите са при юношите и там ще трябва да хвърлим големи усилия. Стефан Тошев ще поеме юношеската борба. При мъжете ще разчитам на Илиян Георгиев. Мисля, че наистина имаме голям шанс да успеем, но трябва да положим максимални усилия в кадетската и юношеската борба", добави той.

Симеон Щерев е категоричен, че лично той ще определи състезателките, с които да работи.

"Никъде по света състезателят не избира националния треньор. Аз като треньор решавам кой да работи с мен. По същия начин Стоян Добрев ще покани, когото иска. Който не иска да работи с националните треньори, няма как да стане", обяви селекционерът на жените.

Радослав Великов посочи, че Българската федерация по борба трябва да обърне повече внимание на детско-юношеските школи.

"Не се отделят пари за малките. За 8 години сме закрили детско-юношеската борба. Аз заварих едно нищо при U15, няма пари за тях, аз плащах за всичко. Обръщаме внимание на натурализираните, а не развиваме децата и те после като излязат на турнир, са в друга орбита. Ние взимаме по-възрастни чужденци и те ще участват на 1-2 олимпиади, но след това има един потоп - нищо не идва отдолу. Ако не обърнем внимание на децата, нищо добро не ни чака. В момента нивото на нашите кадети не е конкурентоспособно на Европа, камо ли на света. Кадети и юноши трябва да се работи много, даже при юноши е по-плачевно състоянието", коментира новият треньор на свободняците.

Снимки: Startphoto.bg

Свързани статии:

Станка Златева: Никой не е уволнен или гонен от националните отбори
Станка Златева: Никой не е уволнен или гонен от националните отбори
Президентът на Българската федерация по борба представи новите...
Чете се за: 03:00 мин.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?