Световна шампионка по стрелба почина след раждане

15:40, 22.06.2020
Чете се за: 00:20 мин.
Още
световна шампионка стрелба почина раждане

Световна шампионка по спортна стрелба на 10 метра пистолет с отбора на Сърбия от Гранада 2014 Бобана Момчилович-Величкович почина в Белград на 30-годишна възраст в следствие на усложнение при раждане.

Момчилович-Величкович страдаше от прееклампсия - рядък синдром, засягащ единствено бременните жени, който се характеризира със свиване на кръвносните съдове в цялото тяло и хипоперфузия на множество органи.

Тя е участничка на две Олимпиади в Лондон 2012 и Рио де Жанейро 2016, а на европейското първенство във Вроцлав в края на февруари тази година спечели две от общо осемте си континентални титли - на 10 метра пистолет индивидуално и отборно.

Още Още

Гледайте по БНТ 3 стартовете от Световната купа по паралелен слалом в Криница
13:55, 24.02.2024
Чете се за: 00:32 мин.
България остана без финалист във втория ден от квалификациите на Световната купа по спортна гимнасткика в Котбус
22:11, 23.02.2024
Първата група от български състезатели заминава тази вечер за европейското първенство по спортна стрелба на пневматично оръжие
20:01, 23.02.2024
Чете се за: 02:07 мин.
Димитър Илиев награди отборите по естетическа групова гимнастика и техните треньори
15:10, 23.02.2024
Петьо Костадинов, Габриела Георгиева и Илиана Раева в "Арена спорт"
14:48, 23.02.2024
Чете се за: 00:35 мин.
Делян Кючуков и Жаклин Михайлов бяха отличени на годишната церемония на спортните журналисти "Люпи и Мичмана"
13:15, 23.02.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Валентина Георгиева се класира за финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика в Котбус
Чете се за: 02:32 мин.
Българските национали проведоха подиум тренировка преди Световната купа по спортна гимнастика в Котбус
20:50, 21.02.2024
Димитър Илиев: Имаме силната воля да намерим бързо и полезно решение за Витоша
20:32, 21.02.2024
Чете се за: 02:47 мин.
Много участници и известни лица в тазгодишната "Телевизионна академия на БНТ" (ВИДЕО)
08:06, 21.02.2024
Чете се за: 01:55 мин.
И ЦСКА преустановява продажбата на билети за реванша с Ботев (Пд)