Тасева и Владинова се класираха за финалите на обръч и топка в Пезаро

13:39, 13.04.2018
Чете се за: 00:39 мин.
Други спортове
тасева владинова класираха финалите обръч топка пезаро

Българските гимнастички Катрин Тасева и Невяна Владинова се класираха за финалите на обръч и на топка на втория турнир за годината от Световната купа по художествена гимнастика в Пезаро (Италия).

Тасева заема трето място в многобоя след първите два уреда със сбор от 35.900 точки, след като получи оценки от 18.450 на обръч и 17.450 на топка.

Владинова до момента е седма в многобоя с 34.300 точки, след като беше оценена със 17.300 на обръч и 17.000 на топка. За нея това е първо състезание за сезона, тъй като досега се възстановяваше от контузия на глезена.

На обръч оценките на българките са съответно втора на Тасева и седма на Владинова, а на топка - четвърта и осма.

Рускинята Дина Аверина води в класирането за многобоя след първите два уреда с 37.750 точки (19.200 на обръч и 18.550 на топка). Втора е Линой Ашрам (Израел) с 36.850 точки (18.700 на обръч и 18.150 на топка).

Четвърта е Катарина Халкина (Беларус) с 35.750 точки, а в подреждането следват Арина Аверина (Русия) с 34.650 и Анастасия Салос (Беларус) с 34.550.

Изпълненията с бухалки и лента са в събота, а в неделя са финалите на отделните уреди.

На Световната купа в Пезаро участват 52 индивидуални гимнастички.

Още Други спортове

Спортни новини 18.08.2024 г., 20:50 ч.
20:53, 18.08.2024
Франческо Баная триумфира в Гран при на Австрия
16:25, 18.08.2024
Чете се за: 02:20 мин.
Ален Делон и спортът: организатор на мач за световната титла в бокса, коментатор, фен на Формула 1
13:06, 18.08.2024
Чете се за: 05:37 мин.
Спортни новини 18.08.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 18.08.2024
Рами Киуан пред БНТ: Вярвам, че след 4 години ще съм в Лос Анджелис (ВИДЕО)
09:16, 18.08.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Спортни новини 17.08.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 17.08.2024
Шестима борци ще представляват България на световното първенство за кадети в Аман
17:42, 17.08.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Спортни новини 17.08.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 17.08.2024
Кимия Ализаде пред БНТ: Загубих страната си, за да бъда свободна (ВИДЕО)
09:19, 17.08.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Марияна Памукова пред БНТ: Боряна Калейн спечели със старание, отдаденост и прецизност (ВИДЕО)
08:38, 17.08.2024
6492
Чете се за: 03:27 мин.
Ана Бърбосу получи олимпийския бронзов медал от финала на земя в турнира по спортна гимнастика
21:27, 16.08.2024
Спортни новини 16.08.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 16.08.2024