16:08, 24.02.2019
Чете се за: 00:36 мин.
Биатлон
терей бьо втора европейска титла илиев остана

Норвежецът Тарей Бьо спечели титлата в преследването на км на европейското първенство по биатлон в Минск-Раубичи.
Бьо, който вчера триумфира и в спринта на 7.5 км, пропусна само една мишена в последната си четвърта стрелба и измина трасето за 31:10.3 минути.
За Тарей Бьо, който е олимпийски шампион с щафетата на Норвегия от Ванкувър 2010 и носител на осем световни титли, това е трето злато от континентални първенства в кариерата му.
Втори се нареди Матвей Елисеев (Русия) с една грешка и изоставане от 28.5 секунди, а трети е Хаавард Богетвейт (Норвегия) също с един пропуск и пасив от 54.2 секунди.
Българинът Владимир Илиев, който вчера беше шести в спринта, днес завърши на 9-о място. Той нямаше пропусната мишена в първите две стрелби, но с следващите две направи три грешки и остана на 1:43.7 минута зад Тарей Бьо.
Европейският шампион в индивидуалната дисциплина на 20 км Красимир Анев зае 18-а позиция с три пропуснати мишени и пасив от 2:20.4 минути. Антон Синапов е 29-и с пет грешки и на 2:52.7 минути, а Димитър Герджиков не стартира.
По-късно днес е последната дисциплина от шампионата - преследването на 10 км за жени.

Чете се за: 01:07 мин.
Оле Далин е впечатлен от подкрепата на институциите у нас за кандидатура на България за домакинство на Зимни младежки олимпийски игри
18:14, 10.05.2024
Чете се за: 03:40 мин.
Рико Грос е новият старши треньор на националния отбор на България по биатлон
17:24, 10.05.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Йоан Шамов четвърти с международна щафета на световното клубно за деца по биатлон
14:54, 13.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Благой Тодев спечели титлата в индивидуалната дисциплина при мъжете на Държавното първенство по биатлон
13:33, 25.03.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Владимир Илиев и Мария Здравкова триумфираха и в преследването на Държавното първенство по биатлон
16:18, 24.03.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Владимир Илиев и Мария Здравкова заслужиха титлите в спринта на Държавното първенство по биатлон
14:01, 23.03.2024
Йоханес Бьо си осигури малкия кристален глобус и в масовия старт след успех в Кенмор
09:46, 18.03.2024