Национален отбор по волейбол
00:06, 05.06.2021
Чете се за: 02:47 мин.

Националният отбор на България, воден от Силвано Пранди, отстъпи на Канада в петата си битка от волейболната Лига на нациите в Римини.

Националният тим претърпя тежко поражение с 0:3 (28:26, 25:23, 25:16) гейма в мач от втората седмица на турнира. Това бе четвърта загуба за "лъвовете".

Силвано Пранди отново заложи на състав, комбиниран от опитни и млади играчи. Цветан Соколов се завърна в игра, след като пропусна мача с Италия.

„Лъвовете“ са с актив от една победа, 3 точки и заемат дванадесето място във временното класиране.

Състав на България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Аспарух Аспарухов, Светослав Иванов, Николай Къртев, Стефан Чавдаров - Владислав Иванов-либеро (Николай Колев, Денис Карягин)

По-големият опит на Канада бе решаващ за развоя в първите два гейма, които бяха спечелени след оспорвана игра с минимален аванс от две точки. В третата част противникът бе по-класен на полето и спечели с голяма разлика.

Националите започнаха по-най-добрия начин и поведоха с 8:3. Предимството не бе запазено, а съперникът изравни при 10:10. Играта тръгна равностойно и това се запази докрай. България поведе с 24:23, но не успя да затвори първата част. В решаващите моменти тимът ни пропусна няколко възможности за геймбол. В крайна сметка канадците показаха повече устойчивост, оползотвориха своя шанс и спечелиха след директна точка от сервис.

Позитивизмът се запази и тимът ни отново имаше водеща роля във втората част В средата авансът бе четири точки - 17:13. За съжаление той отново не бе съхранен. Канадците засилиха сервиса, пробиха ни в посрещане и изравниха при 21:21. В най-важния момент волейболистите ни не издържаха на напрежението и Канада отново спечели.

В третата част нашите нямаха същите съпротивителни сили. Противникът взе ранна преднина – 9:5 и показа стабилна и разнообразна игра. До края канадците доминираха изцяло и взеха гейма с разлика за крайното 3:0.

Най-резултатен бе Цветан Соколов с 23 точки (2 аса, 1 блокада), Аспарух Аспарухов приключи със 7 точки (1 блокада).

На 5 юни България среща Иран в 20:30 часа българско време.

НА ЖИВО: Церемонията по откриване на Летните олимпийски игри в Париж по БНТ 1, БНТ 3 и на bntnews.bg/sport
00:00, 27.07.2024
9654
Чете се за: 04:27 мин.
Тодор Янчев: Чакаме още нови футболисти
23:48, 26.07.2024
Станислав Генчев: Направихме много по-добър мач, отколкото срещу Локомотив София
Чете се за: 01:00 мин.
България загуби от Черна гора на старта на еврошампионата по баскетбол за юноши до 18 г.
Чете се за: 00:37 мин.
България и Турция ще определят шампиона на Балканиадата по волейбол за девойки под 16 г.
20:43, 26.07.2024
Любо Ганев: Най-важното е, че играхме пред публика
Иван Петков: Имаме голям потенциал