19:40, 28.04.2019
Чете се за: 00:34 мин.
Тенис
тийм триумфира барселона

Поставеният под номер 3 Доминик Тийм (Австрия) спечели титлата на турнира по тенис на червени кортове в испанския град Барселона с награден фонд 2.61 милиона евро.

На финала Тийм победи седмия в схемата Данийл Медведев (Русия) с 6:4, 6:0 за 73 минути.

Австриецът, който на полуфиналите вчера елиминира 11-кратния шампион Рафаел Надал (Испания), завоюва 13-а титлата в кариерата си и втора за сезона след тази на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс през март.

25-годишният Тийм, номер 5 в световната ранглиста, преодоля пасив от 0:3 в първия сет, направи серия от пет поредни гейма и без проблеми поведе в резултата.

Във втората част, която продължи само 22 минути, австриецът не даде нито гейм на руснака, който не успя да запише 26-ата си победа за сезона.

23-годишният Медведев изпитваше и здравословни проблеми, а при 4:5 в първия сет поиска медициснко прекъсване заради травма на рамото.

Това беше трети финал за годината за Медведев, който през февруари спечели титлата на турнира на АТП в София.

Чете се за: 02:12 мин.
Александър Донски отпадна на полуфиналите на двойки на турнира по тенис в Монастир
20:04, 19.04.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Каспер Рууд е на полуфинал на тенис турнира в Барселона
18:24, 19.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Илиян Радулов претърпя поражение на четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в Телде
15:35, 19.04.2024
Чете се за: 00:37 мин.
Ига Швьонтек в сблъсък с Ема Радукану за място на полуфиналите на турнира по тенис в Щутгарт
Чете се за: 00:45 мин.
Стефанос Циципас отстрани представител на домакините и се класира за четвъртфиналите на турнира в Барселона
20:45, 18.04.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Вторият поставен Талон Грийкспор с ранно отпадане на турнира по тенис от сериите АТП 250 в Букурещ
19:42, 18.04.2024
Чете се за: 01:10 мин.