10:05, 25.09.2020
Чете се за: 00:34 мин.
Лига Европа
тотнъм продължи наказателната акция балканите

Отборът на Тотнъм, който отстрани носителя на Купата и Суперкуката на България Локомотив (Пд) във втория предварителен кръг на Лига Европа, се класира за плейофите за влизане в груповата фаза на турнира, след като победи северномакедонския КФ Шкендия с 3:1 като гост в мач от третия квалификационен на втория по сила клубен турнир в Европа.

Подобно на срещата с Локомотив (Пд), и този път успеха за "шпорите" не дойде никак лесно, като те имаха нужда от два късни гола на Хюн Мин Сон и Хари Кейн, за да надвият съперника си.

Преди това Ерик Ламела изведе лондончаи надпред в резултата още в 5-ата минута на срещата преди домакините от Шкендия да изравнят резултата десетина минути след подновяването на играта чрез Валмир Налфу.

В заключителните 20 минути на двубоя в Северна Македония пресата на Тотнъм се материализира в две попадение дело на Сон и Кейн, за да може английския гранд да достигне плейофната фаза на Лига Европа, където ще домакинства на Макаби Хайфа, който победи Ростов с 2:1 като гост.

Илия Кузманов, Синдикална федерация на служителите в МВР: Досега полагахме безплатен извънреден труд
Лопетеги: Байерн е най-добрият отбор в Европа и ни боли, че имахме шанс да ги победим