Тотнъм разгроми Евертън, "шпорите" дишат във врата на Ливърпул

16:43, 14.01.2018
Чете се за: 00:45 мин.
тотнъм разгроми евертън шпорите дишат врата ливърпул

Тотнъм разгроми Евертън с 4:0 в мач от 23-ия кръг на Висшата лига. Така футболистите на Маурисио Почетино се изравниха по точки с четвъртия Ливърпул, който утре приема лидера Манчестър Сити. Хари Кейн вкара два гола, с което покачи сметката си на 98 в Премиър лийг, с което изпревари клубната легенда Теди Шерингам и се превърна в реализатор щ1 в историята на "шпорите" в надпреварата.

В 15-ата минута Хьон-Мин Сон засече добро центриране на Ериксен, но ударът му с глава премина над вратата. Седем минути след това Рууни вкара с глава, но попадението бе отменено поради засада.

В 26-ата минута Орие подаде към Сон, който засече на празна врата. До края на полувремето домакините продължиха да натискат своя противник, но без резултат.

Две минути след подновяването на игра Сон центрира към Хари Кейн, който покачи на 2:0. От повторенията се видя, че Кейн бе в положение на засада, която обаче остана незабелязана от страничния рефер. В 52-ата минута Деле Али оставен непокрит стреля встрани от вратата.

В 58-ата минута изстрел на Сон срещна гредата, а минута по-късно Хари Кейн вкара и 98-ия си гол във Висшата лига, подобрявайки клубния рекорд на Шерингам.

В 81-ата минута Деле Али изведе с пета Кристиан Ериксен, който прати топката в мрежата на Пикфорд за крайното 4:0.

Още Футбол

Министър Георги Глушков, Карлос Насар, Лъчезар Балтанов и Юлияна Янева в "Арена спорт" (ВИДЕО)
13:15, 19.05.2024
Лъчезар Балтанов пред БНТ: Отбора на Ботев Пловдив го чака много добри дни
12:55, 19.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Георги Глушков пред БНТ: Министерството на спорта трябва да финансира клубовете на 100% (ВИДЕО)
12:35, 19.05.2024
Чете се за: 04:50 мин.
Черно море посреща Лудогорец във важен мач за амбициите на "моряците"
12:01, 19.05.2024
Щутгарт отбеляза второто място в Бундеслигата с "впечатляващ футболен фест"
11:56, 19.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Меси не успя да отбележи във втори пореден мач, но Интер Маями продължава победната си серия в МЛС
10:30, 19.05.2024