След сблъсъци между полиция и протестиращи в града
Американският президент Доналд Тръмп нареди разполагането на 300 войници от Националната гвардия в Чикаго като отговор на престъпността в града.
Мярката беше предприета часове след като имиграционните власти простреляха въоръжена жена след сблъсъци с протестиращи в предградие на Чикаго. Тръмп планира разполагането на войски в града от седмици. Властите в Чикаго наричат това злоупотреба с власт. Губернаторът на Илинойс заяви, че Тръмп "се опитва да произведе криза".
Съд в друг либерален град - Портланд, Орегон - временно блокира администрацията на Тръмп заради намерението да разположи 200 войници там. Войници от Националната гвардия вече бяха разположени в Лос Анджелис, Вашингтон и Мемфис.
Мондиалът като „въглеродна бомба“: 9 милиона тона допълнителни емисии въглероден диоксид
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро