Треньорът на Григор Димитров Кристиан Гро, също е дал положителна проба за коронавирус. Германският специалист е бил тестван в Задар веднага след като стана ясно, че Димитров е заразен.
Организаторите на "Адрия тур" съобщиха, че в неделя са били направени 22 теста, 19 от които са отрицателни. Положителните проби са на Крис Гро, Борна Чорич и един от треньорите на Новак Джокович – Марко Паники.
„И тримата ще останат в самоизолация в Задар и ще следват всички допълнителни инструкции и препоръки от компетентните здравни институции. Те ще направят нов тест след пет дни, след което ще вземат допълнителни решения. Ако тестът е отрицателен, те ще могат да се приберат вкъщи.
Всички останали, включително членове на отбора на Новак и тенисисти, като Зверев и Чилич, са отрицателни и могат да се приберат вкъщи. Със задължителен период на самоизолация“, съобщиха организаторите.
Програма на БНТ за излъчването на мачовете от ФИФА световно първенство по футбол 2026
Финансовите министри от ЕС гласуваха откриването на процедура за прекомерен дефицит за България
Парите за пенсии и здраве: Парламентът прие на първо четене бюджета на ДОО
ДПС: Получената справка доказва, че всичко, което министър Демерджиев изнесе, е лъжа