Отборът от Нормандия елиминира участника в Лига 1 след дузпи.
Третодивизионният Авранш елиминира тима от Лига 1 Брест в мач от турнира за Купата на Франция по футбол.
Клубът от Нормандия се класира за осминафиналите с победа с 5:4 след дузпи, след като отборите завършиха наравно 1:1 след 90 минути.
Брест изигра по-голямата част от мача с 10 души, след като Жулиен льо Кардинал получи червен картон по средата на първото полувреме.
Друг отбор от Лига 1 Анже избегна същата съдба срещу третодивизионния Ле Ербие. Отборите завършиха наравно 0:0, но Анже победи с 6:5 след дузпи.
В други мачове Монпелие спечели с 1:0 над петолигашния Кане Русийон, Реймс разгроми Ирис Клуб дьо Кроа с 4:0, а Лавал победи Гингам с 1:0 в среща между клубове от втора дивизия.
Въздушна линейка транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия" след тежката катастрофа, отнела живота на трима души
След мощните трусове във Венецуела: Десетки жертви и стотици ранени, обявено е извънредно положение