Три титли и общо осем медала за България от Световната купа по художествена гимнастика в София

20:36, 01.04.2018
Чете се за: 01:21 мин.
Други спортове
три титли общо осем медала българия световната купа художествена гимнастика софия

Три златни медала и общо осем отличия спечелиха българските състезателки на Световната купа по художествена гимнастика, която приключи в "Арена Армеец" в София.

Ансамбълът завоюва титлите в многобоя и на финала на пет обръча, както и бронз на финала на три топки и две въжета.

Катрин Тасева стана шампионка на бухалки, взе сребро на обръч и на лента и бронз на топка, а Боряна Калейн завърши на трето място на финала на обръч.

Ансамбълът в състав Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова и Елена Бинева вдигнаха на крака публиката в залата със своето изпълнение на обръчи и взе титлата с оценка от 20.850 точки (12.300 за трудност).

Сребърното отличие на пет обръча стана притежание на ансамбъла на Япония с 19.800 точки (12.000 за трудност).

Италия спечели бронза с 19.650 точки.

На топки и въжета българките допуснаха грешки в изпълнението си (излизане на гимнастичка и уред извън терена) , бяха оценени със 17.700 точки и останаха трети.

Златният медал спечели Япония с 18.800 точки, а на второ място е Италия със 17.800.

Катрин Тасева спечели титлата на финала на бухалки, след като изигра силно своята композиция и получи оценка от 17.850 точки.

Боряна Калейн завоюва бронз на обръч и се класира пета на топка.

Втора на бухалки се нареди Влада Николченко (Украйна) със 17.200 точки, а трета е Александра Солдатова (Русия) с 16.900 точки, която допусна грешки.

Тасева спечели сребърен медал на финала на лента. Тя допусна грешки в изпълнението си, но това направиха и останалите седем финалистки на този уред. Така с оценка от 14.800 точки българката взе среброто.

Шампионка на лента е Линой Ашрам (Израел) с 15.950 точки, а трета е Екатерина Селезньова (Русия) с 14.600 точки.

На топка Тасева беше оценена със 17.650 точки. Тя беше изпреварена единствено от първата и втората в мнобогоя Александра Солдатова (Русия) с 18.300 и Екатерина Селезньова със 17.800 точки.

На обръч Тасева е втора със 17.950 точки. Другата българка - Боряна Калейн завоюва бронзовото отличие със 17.750 точки.

Титлата на обръч спечели шампионката в многобоя Александра Солдатова с 18.550 точки.

Следващата Световна купа е в Пезаро (Италия) в средата на април и на нея ще участват Невяна Владинова и Катрин Тасева. Ансамбълът на България ще пропусне това състезание заради травми на три от гимнастичките.

06:30, 17.05.2024
Стефан Стефанов стана европейски шампион по борба за момчета до 15 г.
22:22, 16.05.2024
Иво и Мартин Балабанови постигнаха победи на международния атлетически турнир “Нови звезди” в София
Чете се за: 02:10 мин.
Калояна Налбантова завоюва титлата на международен турнир по бадминтон за юноши и девойки в Свиленград
17:48, 16.05.2024
Чете се за: 00:45 мин.