Удинезе с класика над Болоня, Каляри и Емполи не се победиха

Удинезе
Снимка: Facebook: Udinese Calcio 1896
19:14, 30.12.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Удинезе се наложи над Болоня с 3:0 като домакин в среща от 18-ия кръг на италианската футболна Серия А. Удинезе прекъсна серията си от шест мача без победа в шампионата и с едва втория си успех за сезона заема 15-о място във временното класиране със 17 точки. Поражението за Болоня дойде след три поредни победи в Серия А и остави тима на пета позиция в подреждането с 31 точки.

Аржентинецът Роберто Перейра отбеляза първия гол за Удинезе в 23-ата минута. Малко след почивката, в 48-ата минута Лоренцо Лука покачи на 2:0 в полза на домакините, а третото попадение бе дело на друг аржентинец Мартин Пайеро в 52-ата минута.

В друг мач от 18-ия кръг съставите на Каляри и Емполи завършиха при равенство 0:0. Каляри е 18-и в класирането с 14 точки в актива си, а Емполи също се намира в зоната на изпадащите в Италия на 19-а позиция с 13 точки към момента.

Бенито Виола пропусна дузпа за домакините от Каляри в 82-ата минута на срещата.