Уест Хям и Андерлехт се класираха за четвъртфиналите в Лигата на конферениите, Лацио отпадна

уест хям андерлехт класираха четвъртфиналите лигата конферениите лацио отпадна
08:16, 17.03.2023 (обновена)
Чете се за: 03:22 мин.
Европейски футбол

Английският Уест Хям, белгийският Андерлехт, френският Ница и нидерландският АЗ Алкмаар се класираха за четвъртфиналите след късните мачове от осминафиналите във футболния турнир Лигата на конференциите.

Уест Хям победи кипърския АЕК Ларнака с 4:0 като домакин в реванша и с общото 6:0 продължи напред в състезанието.

Джанлука Скамака реализира за 1:0 за домакините в 20-ата минута след асистенция на Мануел Лансини, а в рамките на две минути в началото на второто полувреме английският тим увеличи аванса си до 3:0. Джаръд Боуен вкара на два пъти в 47-ата минута за 2:0 и отново в 49-ата минута. Четвъртият гол за Уест Хям бе дело на Дайвин Мубама в 65-ата минута. Това бе първо попадение в кариерата на 18-годишния футболист. Гостите от Ларнака останаха с човек по-малко в 45-ата минута заради директния червен картон на португалеца Гус Ледеш. Двубоят бе ръководен от българска съдийска бригада с главен рефер Георги Кабаков.

Андерлехт надделя над Виляреал с 1:0 като гост в Испания и с общ резултат 2:1 се класира за четвъртфиналите. Победният гол за белгийския тим бе дело Ислам Слимани в 73-ата минута на мача.

Френският Ница записа втори успех над молдовския Шериф Тираспол този път с 3:1 като домакин. В първата среща Ница бе победил с 1:0. Гаетан Лаборд в 29-ата минута, Терем Мофи в 53-ата и Билал Брахими в 79-ата реализираха за домакините, а за гостите от Молдова се разписа Абдул Тапсоба в 54-ата минута.

В Нидерландия АЗ Алкмаар победи италианския Лацио за втори път с 2:1. Гостите от Рим поведоха с 1:0 с гол на Фелипе Андерсон в 21-ата минута, но седем минути по-късно Карл Йеспер Карлсон изравни за 1:1. Второто попадение за АЗ Алкмаар отбеляза гръцкият нападател Вангелис Павлидис в 62-ата минута.

Срещи-реванш от осминафиналните мачове в турнира Лига на конференциите в четвъртък:

УЕСТ ХЯМ (Англия) - АЕК Ларнака (Кипър) – 4:0 (2:0)
Виляреал (Испания) - АНДЕРЛЕХТ (Белгия) – 0:1 (1:1)
НИЦА (Франция) - Шериф Тираспол (Молдова) – 3:1 (1:0)
АЗ АЛКМААР (Нидерландия) - Лацио (Италия) – 2:1 (2:1)
Сивасспор (Турция) - ФИОРЕНТИНА (Италия) – 1:4 (0:1)
Юргорден (Швеция) – ЛЕХ ПОЗНАН (Полша) – 0:3 (0:2)
Слован Братислава (Словакия) - БАЗЕЛ (Швейцария) – 2:2 в редовното време и продълженията, 1:4 след дузпи (2:2)

* С главни букви са отборите, които се класират за четвъртфиналите, а в скоби са резултатите от първите мачове.