Украйна пребори Босна на Петев и запазва шансове за място на Мондиала

23:57, 16.11.2021
украйна пребори босна петев запазва шансове мондиала

Националният отбор на Украйна спечели с 2:0 гостуването си на Босна и Херцеговина и по този начин зае 2-та позиция в група D, която дава право за участие в баражите за класиране на Световното първенство в Катар 2022 година.

Украинците изпревариха в последния момент тима на Финландия, който загуби домакинството си на световния шампион Франция, също с 0:2.

В герои за успеха в Сараево се превърнаха Олександър Зинченко и Артьом Довбик, които вкараха двата гола за успеха на играчите на Олександър Петраков.

Футболистът на Манчестър Сити откри резултата в 59-та минута, а Довбик реализира гола на успокоението двадесет минути по-късно.

За домакините от Босна, водени от българския специалист Ивайло Петев, това беше трето поражение в групата, което ги остави на 4-то място в крайното подреждане със 7 точки.

Днешният двубой на практика беше без значение за "змейовете", които останаха без шансове за 2-то място след домакинската загубата от финландците през уикенда.