15:50, 20.02.2019
Чете се за: 00:57 мин.
Биатлон
уникален анев стъпи европейския връх

Красимир Анев постигна една от най-големите победи в своята кариера, след като спечели титлата в индивидуалната дисциплина на 20 км на европейското първенство по биатлон, което се провежда в олимпийския център "Раубичи" край столицата на Беларус - Минск.
Българинът, който през 2018 година стана европейски вицешампион в преследването и взе бронз в спринта, пропусна само една мишена във втората си стрелба и измина трасето за 53:18.1 минути.
31-годишният Красимир Анев има още в кариерата четири сребърни и четири бронзови медала от Европейски първенства, но това е първата му титла.
Българинът победи Тарей Бьо (Норвегия), който е е носител на Световната купа за сезон 2010/2011, а освен това е олимпийски шампион с щафетата на Норвегия от Ванкувър 2010 и сребърен медалист в същата дисциплина от Пьончан 2018.
Тарей Бьо остана втори на 3.7 секунди с три пропуснати мишени, а третото място зае друг норвежец - Ендре Стрьомсхайм на 11.1 секунди с две грешки в стрелбата.
Още трима българи участваха в надпреварата. Владимир Илиев завърши на 23-о място с шест пропуснати мишени и изоставане от 3:57.1 минути, Антон Синапов е 51-и с шест грешки и пасив от 6:34.1 минути, а Димитър Герджиков се отказа след втората стрелба, след като имаше седем пропуснати мишени и не завърши.
По-късно днес е индивидуалната дисциплина на 15 км при жените с участието на българките Десислава Стоянова, Емилия Йорданова, Даниела Кадева и Милена Тодорова.

крайно класиране в индивидуалната дисциплина 20 км на европейското първенство в Минск--Раубичи:
1. Красимир Анев (България) - 53:18.1 (грешка в стрелбата)
2. Тарей Бьо (Норвегия) - на 3.7 секунди (3)
3. Ендре Стрьомсхайм (Норвегия) - на 11.1 секунди (2)
4. Ондржей Моравец (Чехия) - на 22.4 секунди (2)
5. Матвей Елисеев (Русия) - на 1.29.5 минута (4)
6. Карол Домбровский (Литва) - на 2.16.5 минути (2)

Още Биатлон

Йоан Шамов четвърти с международна щафета на световното клубно за деца по биатлон
14:54, 13.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Благой Тодев спечели титлата в индивидуалната дисциплина при мъжете на Държавното първенство по биатлон
13:33, 25.03.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Владимир Илиев и Мария Здравкова триумфираха и в преследването на Държавното първенство по биатлон
16:18, 24.03.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Владимир Илиев и Мария Здравкова заслужиха титлите в спринта на Държавното първенство по биатлон
14:01, 23.03.2024
Йоханес Бьо си осигури малкия кристален глобус и в масовия старт след успех в Кенмор
Чете се за: 01:17 мин.
Лиза Витоци спечели последния спринт за сезона в Световната купа по биатлон, Ингрид Тандреволд грабна малкия глобус в дисциплината
21:23, 14.03.2024
Йоханес Тингнес Бьо спечели преследването от Световната купа по биатлон в САЩ
22:29, 10.03.2024
Лу Жанмоно спечели преследването от Световната купа по биатлон в САЩ
22:25, 10.03.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Французинът Ерик Перо спечели спринта от Световната купа по биатлон в САЩ, Благой Тодев завърши на 32-о място
07:46, 10.03.2024
Чете се за: 01:40 мин.