Уругвай е на четвъртфинал на световното по футбол за младежи (ВИДЕО)

уругвай четвъртфинал световното футбол младежи видео
13:30, 02.06.2023
Чете се за: 02:07 мин.

С гол на Андерсон Дуарте от ъгъла на наказателното поле Уругвай спря полета на смелия отбор на Гамбия на световното първенство за младежи до 20 години, което се провежда в Аржентина и което БНТ 3 излъчва на живо. Така след крайното 1:0 младежите на Уругвай ще се изправят срещу отбора на САЩ за място на полуфиналите.

Осминафиналният двубой премина с много единоборства и здрави влизания и в двете посоки. Още в 17-ата минута опитният френски съдия Франсоа Летешие отстрани Мансур Мбайе от Гамбия, а в 4-тата минута на добавеното време на първата част Лусиано Родригес също видя червения картон заради подсичане на Дембо Саидхикан. Въпреки това, през второто полувреме уругвайците откриха резултата, след като Алан Матуро намери непокрития Родригес и той с удар с левия крак по земята вкара на вратаря Па Ебу Дамфа. След това Уругвай пропусна няколко отлични възможности да удвои преднината си.

На четвъртфиналите Уругвай ще играе с бойкия тим на САЩ.

Отборът на Южна Корея стана последният четвъртфиналист, след като елиминира с 3:2 състава на Еквадор.

БНТ 3 ще ви направи свидетели на цели три битки от четвъртфиналите, като НА ЖИВО може да проследите мачовете Израел - Бразилия на 3 юни (събота) от 20.20 часа, Колумбия - Италия на 3 юни (събота) от 23.50 часа и Южна Корея - Нигерия на 4 юни (неделя) от 20.20 часа.

НСлС беше извадена от прокуратурата, става независим орган
Пловдив ще бъде домакин на европейското индивидуално първенство по фехтовка от 16 до 18 юни