Треньорът по американски футбол на университeтския отбор в щата Вашингтон Ник Ролович бе уволнен от тима си, поради отказ от ваксинация.
Наставникът на "пумите", които се подвизават в елитната дивизия на колежанския футбол, е сред най-високоплатените мениджъри в първенството. Той и четиримата му асистенти бяха освободени поради неспазване на щатските мерки, които гласят, че само напълно ваксинираните работници могат да изпълняват задълженията си.
През август губернаторът на щата Джей Инсли обяви, че всички работници могат да запазят работните си места, само ако са получили и двете дози на ваксината за коронавирус. В понеделник беше крайният срок, в който всички да се ваксинират или да представят медицински или религиозен документ, с който отказват ваксината.
42-годишният специалист, който до момента получаваше 3,1 млн. долара годишно, бе подал документи за отказ от ваксинация, поради религиозни причини.
Още от самото начало треньорът бе заявил, че отказва ваксината, поради лични причини. “Всеки човек, включвайки треньори, играчи и персонала на клуба, може сам да реши дали да се ваксинира”, коментира той.
От университета съобщават, че 90% от персонала и 97% от студентите са ваксинирани.
Леон Маршан получи дипломата си за висше образование и изпрати още един исторически сезон в плуването
Антоанета Стефанова е в челото на класирането след първия ден от световния шампионат по ускорен шахмат
СЪБИТИЯТА НА 2025: От лев към евро: една година на решения и съмнения
СЪБИТИЯТА НА 2025: Трагедии, които можеха да бъдат предотвратени: Живот на ръба на безхаберието
Българският патриарх Даниил и Вселенският патриарх Вартоломей отслужиха Света литургия в Истанбул