Георг Георгиев представлява България на срещата
Днес предстои среща на външните министри на НАТО, на която ще бъде обсъден американският план за мир в Украйна.
Вашингтон ще бъде представен от заместник-министър. На срещата в Брюксел ще коментират какво трябва да има в такъв мирен план с украинския външен министър Андрий Сибиха. Фокус на срещата ще бъде сигурността на Алианса, както и ангажиментът на страните членки да инвестират 5% от брутния си вътрешен продукт в отбрана.
Генералният секретар на НАТО Марк Рюте подчерта, че сигурността на страните от Пакта е дълбоко свързана с тази на Украйна.
България ще бъде представена от министъра на външните работи Георг Георгиев.
Мартин Димитров: 75 679 души получават едновременно заплати и пенсии в бюджетния сектор
Директорът на ДАНС - Варна: За да се отмени заповед за екстрадиция, трябва това лице да донесе повече полза на държавата, отколкото вреда
Заседание на парламента: Депутатите ще изслушат регионалния министър Иван Шишков заради казуса с незаконното строителство край Варна