Варди донесе точка на Лестър на "Емирейтс"

10:57, 08.07.2020
Чете се за: 00:50 мин.
варди донесе точка лестър емирейтс

Арсенал и Лестър поделиха точките на „Емирейтс“ след 1:1 в двубой от 34-ия кръг на английската Висша лига.

Домакините имаха надмоще през пъравта част и в 21-ата минута закономерно излязоха напед в резултата. Дани Себайос комбинира с Букайо Сака, а младият футболист изведе Пиер-Ерик Аубемянг, който не сбърка от близка дистанция и отбеляза за 20-ти път през сезона. До края на полувремето, само добрите намеси на Каспер Шмайхел, запазиха пасива на "лисиците" от само един гол.

През втората част "артилеристите" върнаха оборотите, а 15-ина минти преди края останаха и с човек по-малко. Резервата Еди Нкетя бе изгонен, след консултация на главният съдия Крис Кавана със системата ВАР. Първоначално, реферът бе вдигнал жълт картон на англичанина, но след прегледа на единоборството промени решението си и го изгони. Това принуди домакините да се върнат назад в своята половина и бяха наказани в 84-ата минута. Джейми Варди се измъкна от засасдата и съумя да изравни резултата. Отново се наложи ВАР да влиза в употреба, но в този случай системата само потвърди редовността на гола на Лестър.

До края не паданха нови попадения и така двата отбора поделиха точките. Арсенал остава на 7-ма позиция с 50 точки, а Лестър се смъкна до 4-то място, след като по-рано през деня, съставът на Челси записа труден успех над Кристъл Палас с 2:3 като гост. В друга среща от кръга, в битката за оцеляване Уотфорд записа ценен успех над Норич с 2:1 у дома.

Още Футбол

Силата на братството задържа Атлетик Билбао в битката за място в Шампионската лига
09:48, 04.05.2024
Монпелие изпревари Тулуза в класирането на Лига 1 след победа с 2:1 като гост
08:51, 04.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.