Министърът на отбраната на САЩ Пийт Хегсет обеща, че САЩ ще "ударят Иран", ако ядрените преговори се провалят, ден след редките преговори между двете страни, целящи да предотвратят възможността Техеран да се сдобие с ядрено оръжие, предаде Франс прес.
"Ако не можем да решим проблема на масата за преговори, има и други възможности, за да сме сигурни, че Иран никога няма да се сдобие с ядрена бомба", заяви Хегсет в интервю за Си Би Ес.
"С това, което правим срещу хусите и в региона, показахме способността си да нанасяме далечни и много силни удари. Не искаме да се стига дотам, но ако се наложи, ще го направим, за да попречим на Иран да се сдобие с ядрена бомба", подчерта той.
Двете страни, които не са имали дипломатически отношения от 1980 г., проведоха разговори вчера с посредничеството на Султаната на Оман. Хегсет определи разговорите като "много конструктивни", също както и Техеран, отбелязва АФП.
Разговорите ще продължат следващата събота.
Западните държави, начело със САЩ, от десетилетия подозират Техеран в желание да се сдобие с ядрено оръжие. Иран, чиято икономика е задушена от санкции, отхвърля тези обвинения и твърди, че ядрените му дейности имат строго граждански цели.
Войната в Близкия изток: Оставки на хора от кръга около Тръмп заради ударите в Иран
Продължаващата война в Иран и скокът на цената на петрола заплашват 45 млн. души от глад
Иран - "Не искаме примирие", Тръмп - "Ние сме най-силната държава в света"
Изборните нарушения: Ефективни ли са разследванията и достатъчни ли са наказанията?
Премиерът Андрей Гюров обяснява във видео защо държавната помощ за гориво е 20 евро
Отиде си легендата на кукления театър Слава Рачева – гласът на "Педя човек - лакът брада"