"Днес беше прочетена декларация от името на "Продължаваме промяната", "Има такъв народ" и "Демократична България" в осъждане действията на руската страна и пълна подкрепа на териториалната цялост на Украйна", заяви за "Още от деня" Венко Сабрутев – депутат от ПГ на "Продължаваме промяната", зам.-председател на Комисията по бюджет и финанси.
Той подчерта, че България следи изключително внимателно развитието на темата и най-големият риск от евентуален военен конфликт е газовите доставки да бъдат прекъснати към България.
"Министерски съвет работи по сценарий за продължаване функционирането на държавата в извънредно положение", посочи Венко Сабрутев.
На второ четене е приет Законът за бюджета на НЗОК, който поставя основи на различно, ново управление, съобщи депутатът от "Продължаваме промяната".
Колкото до диференцирано ДДС – този подход не работи ефективно, ДДС-то може би не е най-правилният инструмент, затова прилагат други инструменти, като помощи за електроенергия на небитовите потребители, в бюджета са планирани още 931 млн. лева, предстои приемане на закон кои са тези енергийно бедни потребители.
Вижте целия разговор във видеото.
Неоторозиран достъп, засягащ административни мрежи, засякоха от Министерството на иновациите
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски