Виктория Азаренка и Елена Остапенко продължават в третия кръг на Australian Open

В следващия кръг двете ще се изправят една срещу друга

Виктория Азаренка
16:36, 18.01.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Виктория Азаренка от Беларус се наложи над датчанката Клара Таусон с 6:4, 3:6, 6:2 в мач от втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Бившата №1 в света Азаренка, която е двукратна шампионка от Мелбърн през 2012 и 2013, направи два пробива в първия сет, за да поведе с 4:1. Датчанката върна един пробив, но не успя да спаси гейма, като отстъпи с 4:6. Таусон започна с 2:0 във втората част, като запази преднината си и изравни резултата в геймовете.

В третия гейм Азаренка взе два пъти подаването на опонентката си и поведе с 5:1. При пет на два тенисистката от Беларус изпусна четири мачбола, но петия успя да затвори мача и се наложи с 6:2.

Йелена Остапенко от Латвия също продължава в следващия кръг, след като надигра австралийката Айла Томлянович с 6:0, 3:6, 6:4 за час и 42 минути игра.

В следващия кръг ще се срещнат Йелена Остапенко и Виктория Азаренка.