Виктория Томова с шеста победа на Турнира в Сърбия

Първата ракета на България продължи победната си серия във втората фаза на демонстративния турнир по тенис на червени кортове в Белград, организиран от Академията на Янко Типсаревич

от Калоян Николов , Източник: БНР
17:38, 07.07.2020
Чете се за: 00:18 мин.
Тенис
виктория томова шеста победа турнира сърбия

Във втория си мач от група "C", продължил 81 минути, Томова победи сръбската състезателка Михаела Джакович с 6:2, 6:4.

Софиянката спечели първите пет гейма в първия сет, а във втората част тя на три пъти пропусна пробив аванс, но все пак спечели с ключов брейк в деветия гейм срещу 18-годишната си съперничка.

Така българката записа шеста поредна победа на турнира в Белград без загубен сет, след като в първата седмица на надпреварата постигна четири успеха.

Утре първата ракета на България ще се изправи срещу Наталия Костич.

Трима загинали и десетки ранени след сблъсък на два влака в Чехия
Заради наводненията в Япония: МВнР съветва българите да спазват препоръките на местните власти