Владимир Зографски запази първото място във веригата Гран при

Зографски завърши шести на 90-метровата шанца в Рашнов

владимир зографски запази първото веригата гран
11:07, 24.09.2023
Чете се за: 01:17 мин.

Най-добрият ни ски скачач Владимир Зографски завърши шести в поредния старт от лятната верига Гран при. На 90-метровата шанца в Рашнов (Рум) самоковецът бе трети след първия опит с 91 м и 117,6 т.

Във финалния скок Влади постигна 89 м и събра общ сбор от 233 т, което му отреди шестото място. Победата е за Грегор Дешванден (Швейц) – 243,7 т (93 и 92 м).

За Зографски това бе първи старт в лятната Гран при извън подиума, след 2 победи и 2 втори места. Независимо от шестото място днес обаче той удържа първото място в генералното класиране с 400 т. Дешванден е втори с 334 т.

В неделя в Рашнов е следващият старт от веригата Гран при, който пак ще е на 90-метровата шанца.

Баскетболният национал Константин Костадинов и неговият тим Аликанте спечелиха турнир в Испания