Волейболистите ни до 18 години с втора победа на Европейското първенство

13:01, 09.04.2018
Чете се за: 00:19 мин.
Волейбол
волейболистите години втора победа европейското първенство

Националният отбор на България по волейбол до 18 години постигна втория си успех по време на европейското първенство в Чехия и Словакия. Младите "лъвове" спечелиха срещу Гърция с 3:2 (22:25, 25:19, 26:24, 22:25, 15:13) в третия си мач от груповата фаза на турнира.

Най-резултатен за успеха на "трикольорите" беше Петър Петров с 22 точки, докато 19 точки добави Самуил Вълчинов. Димитрис Мухляс се отличи с 19 точки за Гърция.

Воденият от селекционера Пламен Христов тим е на втората позиция в класирането с 4 точки след 2 победи и 1 загуба до момента.

Във вторник българите почиват, а в ден по-късно ще се изправят срещу състава на Беларус.

Още Волейбол

Любомир Ганев: Голямата цел е класиране за Олимпийските игри през 2028 г.
13:36, 02.05.2024
Чете се за: 02:40 мин.
Николай Иванов: Подкрепата от Българската федерация по волейбол е пълна
13:21, 02.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Джанлоренцо Бленджини: Искам 100% отдаденост, всеки да носи с чест знамето на България
Чете се за: 01:10 мин.
България U17 в група с Испания, Мексико и Тайван за домашното световно първенство по волейбол
10:20, 01.05.2024
Марица Пловдив защити титлата си от Държавното първенство по волейбол за девойки U20
22:52, 30.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Цветан Соколов и Динамо Москва отново останаха със сребърните медали в Руската Суперлига
22:39, 30.04.2024
Пламен Константинов и Локомотив Новосибирск завършиха на пето място в шампионата на Русия
21:20, 30.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.