Волейболистите с победа в контрола на отборите домакини на Световното до 21 г.

волейболистите победа контрола отборите домакини световното
Снимка: БФВ
21:51, 13.07.2021
Чете се за: 02:02 мин.

Националният отбор на България по волейбол за мъже до 21 г. записа престижна победа с 3:1 над "Скуадра адзура" в последната контрола на италианска земя, част от подготовката за Световното първенство до 21 г., на което страната ни ще домакинства съвместно именно с Италия.

Българските „лъвове“, водени от Найден Найденов, показаха отлична игра в третата приятелска среща и заслужено спечелиха срещу европейския вицешампион. Италия спечели първите две контроли с 3:1, но родната селекция показа изключително израстване, за да завърши с успех също с 3:1.

Отборът на България до 21 г. се завърна у нас, а тимът продължава подготовката си в спортна зала „Левски София“ от 2 август. Шампионатът на планетата е от 23 септември до 4 октомври 2021 г.

България ще играе с Куба, Бахрейн и Полша в София в предварителна Група В на Световното първенство по волейбол за мъже до 21 г., на което домакинстваме в партньорство с Италия.

В София ще се играят и мачовете от Група D, в която попаднаха Русия, Бразилия, Камерун и Канада.

Другите две групи ще се играят в Италия. В Група А попаднаха Италия, Египет, Чехия и отбор, който ще замени оттеглилия се от участие заради пандемията Южна Корея. В Група С са Иран, Аржентина, Мароко и Белгия.

Първите два отбора във всяка група продължават във финалната осмица, разпределени в нови две групи по 4 тима. Класиралите се на първите две места от втората групова фаза продължават към полуфиналите и битката за медалите. Завършилите на трето и четвърто място в първата групова фаза продължават за разпределение на местата от 9-о до 16-о.

Чете се за: 01:42 мин.
Илияна Мичевска със златен медал от световното първенство по лека атлетика за хора с увреден слух в Тайпе
21:06, 15.07.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Спортни новини 15.07.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 15.07.2024
Рафаел Надал: Испания бе най-добрият отбор от първия ден на европейското
20:44, 15.07.2024
Чете се за: 01:27 мин.