Волейболистките на България отстъпиха на Белгия в третата си контрола преди европейското първенство

волейболистките българия отстъпиха белгия третат контрола европейското първенство
Снимка: БФ Волейбол
20:18, 29.07.2023

Женският национален отбор на България по волейбол загуби последната си проверка срещу Белгия с 1:3. В първата част двата отбора показаха равностойна игра, но в края на сета гостите я затвориха с 25:22. Във втория белгийките бяха по-силният тим на терена и лесно спечелиха с 25:17.

Българките демонстрираха много по-добра игра в третата част и се наложиха след драматично 26:24. Четвъртият гейм отново бе равностоен, но в крайна сметка Белгия успя да спечели мача след 26:24.

Трите мача с този съперник бяха първите проверки на тима, воден от Лоренцо Мичели, преди европейското първенство. Следващата седмица нашите "лъвици" гостуват на Гърция за още два приятелски мача. Подготовката на тима ще завърши с три контроли срещу Чехия в периода 8-10 август в зала "Христо Ботев".

Експеримент на БНТ: Как се преминава през най-натоварените пътища през лятото
Румен Радев: Войната близо до нашите граници ни напомня, че отстояването на националните интереси ще е все по-сложно