Волейболистките ни до 17 години са във финалната четворка на Европейското първенство след победа над Сърбия

15:16, 18.04.2018
Чете се за: 00:32 мин.
Волейбол
волейболистките години финалната четворка европейското първенство победа сърбия

Националките на България до 17 години победиха Сърбия с 3:1 гейма и се класираха за финалната четворка на европейското първенство по волейбол в София. Капитанката на тима Мария Йорданова изрази радостта си от успеха и заяви, че съставът ни ще се бори за медали в шампионата.

"Много съм щастлива от победата над Сърбия. Излязохме много мотивирани и дадохме всичко от себе си, защото знаехме, че играем за две основни цели - за класиране на световното първенство догодина и за финална четворка на европейското първенство. Постигнахме и двете. А сега искаме пак медали от Европейското първенство.

Сърбия ни взе гейм, може би защото ние се зарадвахме предварително след втория спечелена част на мача. Помислихме, че вече сме спечелили, но не беше така. Четвъртият гейм си казахме, че повече няма да играем тайбрек и успяхме да го затворим в наша полза. Важното е, че победихме и сме във финалната четворка. Ще се борим за медал на европейското."

Полуфиналните сблъсъци са на 20 април в зала "Христо Ботев".
17:00 ч: Русия - Турция
19:30 ч: Италия - България

Още Волейбол

Марица Пловдив защити титлата си от Държавното първенство по волейбол за девойки U20
22:52, 30.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Цветан Соколов и Динамо Москва отново останаха със сребърните медали в Руската Суперлига
22:39, 30.04.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Пламен Константинов и Локомотив Новосибирск завършиха на пето място в шампионата на Русия
21:20, 30.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Левски представя на 15 май документален филм "История на бъдещето" за волейболния шампион за мъже и бронзовите медалистки при жените
16:20, 30.04.2024
Чете се за: 04:02 мин.
Розалин Пенчев остава в Нефтохимик и през идния сезон
10:35, 30.04.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Марица Пд и ЦСКА ще спорят за титлата в Държавното първенство по волейбол за девойки под 20 години
Чете се за: 00:57 мин.
Николай Желязков пред БНТ: Поставихме си високи цели, класирането ни за финал беше очаквано (ВИДЕО)
12:59, 28.04.2024
Чете се за: 03:07 мин.