Женският национален отбор на България отбеляза победен старт в Златната европейска лига. „Лъвиците“ надиграха Словакия с 3:0 (25:14, 26:24, 25:15) в първия си мач от турнира в Запорожие (Украйна).
С това те записаха и първи 3 точки в актива си.
Селекционерът Иван Петков заложи на следния стартов състав: Лора Китипова, Емилия Димитрова, Гергана Димитрова, Мирослава Паскова, Нася Димитрова, Мира Тодорова, либеро - Жана Тодорова.
Националките доминираха изцяло над съперничките, като в първата и третата част спечелиха с голяма разлика. Бързият успех в първия гейм доведе до лек спад, но не и до изненади. Словакия успя да ни затрудни във втората част, но волейболистките ни показаха класа във важния момент и я взеха по трудния начин. Така нашите наложиха волята си категорично само за 64 минути игра.
С най-голям актив за победата бе Гергана Димитрова с 13 точки. Нася Димитрова добави 11 точки за успеха.
На 29 май тимът ни почива, поради отсъствието на Финландия от надпреварата. България среща домакините от Украйна на 30 май от 20:00 часа българско време.
България се изправя срещу Канада в търсене на втора победа във втората седмица на Лигата на нациите
Италия прекъсна негативната си серия с победа над Бразилия в Лигата на нациите
Волейболните национали на България под 22 г. записаха нов успех над Португалия
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите