Мъжкият национален отбор на България по волейбол получи четири дни почивка между участието си на Европейското първенство и подготовката за олимпийските квалификации, съобщиха от федерацията.
Днес тимът напусна хотела в Св. Константин и Елена, след като ден по-рано отпадна от първенството на Стария континент със загубата от олимпийския шампион Франция с 0:3 на осминафинал.
Селекционерът Пламен Константинов ще обяви в понеделник, 11 септември, групата от 14 волейболисти, които трябва да се явят на лагер. Подготовката ще стартира в сряда, 13 септември, в София. Тимът ще се събере за първа тренировка в столичната зала "Христо Ботев".
Олимпийският квалификационен турнир е насрочен между 30 септември и 8 октомври. България е в Група С, която ще се проведе в Китай. "Трикольорите" ще играят седем мача, като съперници са ни Китай (30 септември), Полша (1 октомври), Аржентина (3 октомври), Нидерландия (4 октомври), Канада (6 октомври), Мексико (7 октомври), Белгия (8 октомври). Квоти взимат завършилите на първите две места.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
На 63-годишна възраст почина волейболният международен съдия Янчо Станков
Задържани са родителите на 3-годишното дете, спасено от падане от осмия етаж
Тръмп: Иран е унищожен, ще ги върнем в каменната ера, където им е мястото
Пясъчна буря на остров Крит затрудни движението на фериботи и отложи полети